Server vps – zastosowanie w branży IT

Posted on

Server VPS to serwer poniekąd dedykowany, który jest po prostu ,,zwirtualizowany”. Serwer ten pozwala na wykonanie wszystkich czynności takich jak na serwerze dedykowanym, natomiast cena tego rozwiązania technologicznego jest znacznie niższa. Otrzymuje się dostęp jako administrator, czyli tak zwany root do serwera vps. Jest również możliwość instalacji własnych aplikacji i ich ustawiania względem własnych potrzeb.

Unikalne rozwiązanie

Z pewnością serwer prywatny vps jest unikalnym rozwiązaniem, które jednocześnie dostarcza dużo możliwości i niezależność, zbliżoną do serwera dedykowanego. To nowa technologia i pozwala na utworzenie dużej ilości wirtualnych maszyn w obrębie jednej fizycznej, przy czym warto wiedzieć, że są one od siebie całkowicie odizolowane.

Systemy operacyjne

W serverach vps są do wyboru następujące systemy operacyjne: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu, SUSE oraz najpopularniejszy system, czyli Windows. Server vps jest to w pełni zaawansowany serwer wirtualny, w którym zastosowane są specjalistyczne oprogramowania, które pozwalają na pełną emulacje serwera fizycznego. W przypadku tego serwera, wielu użytkowników korzysta razem z zasobów sprzętowych.

Panele administracyjne

W serverach vps występują także panele administracyjne. Jest to system cPanel lub system DirectAdmin. Server VPS ma swój indywidualny system plików użytkowników, alokacji. Przede wszystkim, gwarantuje on pełną kontrolę nad aplikacjami i wszystkimi swoimi zasobami. Ta technologia jest intuicyjna i prosta w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *