Program do wystawiania faktur

Posted on

 

W wielu firmach konieczne jest korzystanie z właściwego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który niezwykle dobrze sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie tego typu dokumentów wystawia się dość dużo.

Darmowy czy płatny?

Dzisiaj na rynku jest bardzo dużo oprogramowania, których zadaniem jest pomagać w błyskawicznym i bezbłędnym drukowaniu dokumentów. Do wyboru są bezpłatne programy jak również sporo płatnych, wybór zależy przede wszystkim od zainteresowanego programami kupującego. Darmowe programy zazwyczaj mają dość okrojone możliwości, dlatego też nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzają. Bywa, iż firmy trudniące się tworzeniem programów oferują możliwość rozszerzenia funkcjonalności programów darmowych poprzez dokupienie opcji dodatkowych. Jednak bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się od razu na komercyjne wersje programów do faktur, uznając iż oferują one nie tylko więcej opcji, ale też mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również wykonywane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Coraz częściej programy do wystawiania faktur tworzone są na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. W takiej sytuacji zazwyczaj istotnym czynnikiem jest to, aby był on jak najdokładniej zintegrowany z oprogramowaniem magazynowym i sprzedaży konkretnej firmy, co umożliwia bardzo łatwe aktualizowanie stanu produktów w czasie wystawiania faktury. Obecnie koszty związane z wykonaniem tego typu oprogramowania na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na rosnącą ilość firm, które się tym zajmują.

Jakie funkcje musi mieć program do fakturowania

Dobre programy do fakturowania musi mieć kilka funkcji, które dają możliwość korzystanie z niego bez problemów. Przede wszystkim powinien zapamiętywać dane klientów, dla których wystawiane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić miejsca wyszukując klienta po numerze NIP, adresie lub nazwie. Dobrze, jeżeli daje też możliwość podglądu wszystkich faktur wystawionych dla danego klienta. Obecnie także ważną funkcją jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w kwestii danych osobowych.

Więcej na http://szybkafaktura.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *