Jak wybrać najlepszy hosting pod stronę www?

Posted on

Zakładając własną stronę internetową, należy podjąć wiele ważnych decyzji projektowych, które w przyszłości zdecydują o sukcesie naszej witryny. Jest to ciężki i żmudny proces, wymagający wiedzy i najlepiej pewnego doświadczenia. Jeden z podstawowych czynników wpływających na tworzonej usługi stanowi wybór hostingu. Czym się kierować i jak wybrać najlepszy hosting pod stronę www?

Hosting – co to jest?

Zaczynając od odpowiedzi na to podstawowe pytanie, hosting oznacza udostępnienie przestrzeni na serwerze przez zewnętrzną firmę. W ramach wykupionego miejsca można przechowywać pliki potrzebne do otworzenia danej witryny, założyć elektroniczną pocztę w ramach danej domeny czy w ogóle upublicznić projektowaną stronę internetową. Co ważniejsze, w razie awarii serwera hostingowego wszystkie pliki i domeny również nie będą funkcjonować. Dlatego też należy dobrze się namyśleć przed wybraniem jakiejkolwiek usługi.

Najważniejsze parametry przy wyborze hostingu

Wybierając firmę, z której usług będziemy korzystać, należy zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów:

  • pojemność serwera – od niej zależy, jakie ilości danych można przechowywać na serwerze
  • miesięczny transfer – jest to parametr opisujący, najczęściej w skali miesiąca, zarówno ilość plików wysyłanych przez właściciela witryny, jak i pobieranych przez odwiedzających
  • obsługiwane technologie – standardowy zestaw technologii wśród większości firm hostingowych to PHP, MySQL oraz FTP
  • Uptime – liczba bezawaryjnych dni pracy serwera w ciągu ostatniego roku, najczęściej podana w procentach

Podsumowanie

Kierując się powyższymi parametrami można zmaksymalizować szanse na dobranie najkorzystniejszej oferty. Ostatecznie jednak to, jak wybrać najlepszy hosting pod stronę www jest w dużej mierze zależne od potrzeb klienta. Oferta na rynku jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Dowiedz się więcej na https://hostilla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *