Czym charakteryzuje się naprawdę profesjonalny hosting?

Posted on

Na rynku usług hostingowych panuje ogromna konkurencja. Wśród dostawców tego typu usług znajdziemy zarówno firmy solidne, oferujące w pełni profesjonalny hosting i usługę na bardzo wysokim poziomie, jak i przedsięwzięcia nastawione jedynie na szybki zysk, nie poparte ani większą wiedzą, ani doświadczeniem, ani poważnym podejściem do klienta. Jak rozpoznać porządnego dostawcę hostingu i czym powinna się dziś charakteryzować w pełni profesjonalna usługa tego typu?

Parametry kont hostingowych

Większość dostępnych na naszym rynku kont hostingowych oferuje zbliżone do siebie parametry. Oczywiście drobne różnice zawsze będą występować, jednak w większości przypadków, za zbliżone pieniądze otrzymamy bardzo podobne do siebie usługi. Standardem jest już dziś nieograniczony transfer oraz dowolna liczba subdomen i kont pocztowych, nawet w najprostszych (a więc i najtańszych) planach hostingowych. Dobrym zwyczajem jest również możliwość przetestowania konta hostingowego – zazwyczaj przez kilka lub kilkanaście dni.

Na co warto zwracać uwagę?

Decydując się na wybór hostingu u określonego dostawcy musimy nie tylko bardzo dobrze określić swoje potrzeby, ale i poznać oferowane przez danego usługodawcę możliwości. Dla wielu osób profesjonalny hosting będzie oznaczał środowisko skrojone specjalnie pod ich potrzeby. Czasem najważniejsza jest automatyczna instalacja popularnych aplikacji (np. WordPress), w innych przypadkach niezbędny będzie dostęp przez SSH. Poważni dostawcy usług tak konstruują dziś swoje plany abonamentowe, abyśmy płacili tylko za rzeczywiście wykorzystywane usługi.

Sprawdź https://datahouse.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *