Analizy statystyczne

Posted on

Analizy statystyczne ulepszają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się duże szanse zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednakże specjaliści muszą nauczyć się nowych zespołów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to błyskawicznie rozwijające się technologie, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych standardów w dużych zbiorach informacji. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz wieloskładnikowe, przeważnie imponujące, zmiany zachodzące dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozłożone na postęp wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba warianty inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli wysoką wartość dla swojej firmy.
Prowadzące firmy konsultingowe dostrzegają, że interpretacja Big Data nie dostarcza im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zaburzeń cyfrowych, konieczne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza przychodów, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest niezbędne dla strategii, działania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak i ich odbiorców, nauka o informacjach i analizy statystyczne są obecnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i przeciętnego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewprowadzonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, aby objaśnić – w prostych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich zrobić. To jest miejsce, gdzie wstępują konsultanci. To nie informacje, ale ludzie, którzy umieją je odtworzyć i wykorzystać, są prawdziwym atutem dla odbiorców. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są nadal rzadkością na rynku. Specjaliści, którzy potrafią sumować swoje dane naukowe z umiejętnościami strategicznego rozumowania z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *